Teknik Analiz Nedir ? Teknik Analizi Anlamak Yorumlamak

Tekni Analiz Grafikle Başlar

Teknik analiz nedir ?

Teknik analiz nedir sorusunun cevabı sorusunun içinde saklıdır. Teknik ve analiz kelimelerini anlamlandırmak için elinizde bir veri , done bulunmak zorundadır finansal piyasalardaki teknik analiz de piyasanın oluşturduğu verilerin işlenmesidir.

Bu veriler piyasada işlem gören değerli metal ve kıymetli evrakların fiyatları ve fiyatların hareketleridir.Verilerin işlenmesinin çeşitli yol ve yöntemleri vardır bunlara da ayrıca değineceğiz.teknik analizin öngörüsü şudur piyasa oluşturduğu veriler ile bir davranış sergiler piyasanın eski davranışları değerlendirip oluşacak fiyatların tahmin edilmesidir.Teknik analiz sadece oluşan fiyatlara bakar,sosyal veya siyasi hiçbir gelişmeye bakmaz bütün dış verilerin zaten fiyatın içinde olduğunu var sayar.teknik analiz 1600 lü yıllarda Japon prinç tüccarları teknik analiz geliştirip kullanmışlardır.

O günlerden bu güne  kullanılan ve bu süre zarfında çok fazla gelişen ve derinleşen bir yöntemdir. Günümüzde teknik analiz yapmak için yüzlerce teknik analiz aracı vardır.Teknik analiz genel itibariyle grafiklerden oluşur bu sebeble teknik analizle uğraşanlara grafikçilerde denir.teknik analiz yatırım yaparken bilinmesi gereken bir unsurdur grafikler size çok özel bilgiler sunar  ama şöyle bir gerçekte vardır ve tartışılmaz Sermaye piyasalarındaki hiçbir analiz size kesin sonuç vermez hepsi sizin alış yada satış karalarınızdaki yanlış yapma olasılığını azaltır. Herkese finansal çarklarda erimeyecek kazançlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>