Doğuş Grubuna Devlet Nişanı Ödülü Verildi

DOĞUŞ GRUBU

Doğuş’a  Devlet Nişanı Ödülü Verildi.

Hırvatistan’da, ülke ekonomisine katkıda bulunan işadamlarına her yıl  devlet nişanı veriliyor, 2014 yılı ödülü Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’e verildi. Ferit Şahenk, ödülünü Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic’ten aldı. Devlet  nişanı “Hırvatistan yıldızı”  ülke ekonomisine katkıda bulunan kişilere veriliyor. Doğuş Grubu’nun Hırvatistan ‘da otelcilik yat limanı sektörlerinde  yatırımları var ve bu yatırımlarını büyütüyor.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Josipovic, ”Bu ödül Türkiye ve Hırvatistan arasındaki dostluğu sembolize ediyor. Türklerin ülkemize yatırım yapması bizi çok gururlandırıyor” dedi. Hırvatistan, geçen yıl Avrupa Birliği’nin 28’inci üyesi oldu. Tören sonrası gazetecilerle konuşan Hırvatistan Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic, müzakereler için destek sözü verdi ve şöyle dedi: ”Bence Türkiye’nin yeri Avrupa’dır.

Devlet politikamız olarak da, Türkiye’nin üyeliğini destekliyoruz. Daha az bir nüfusa sahip olduğumuz için de, Avrupa Birliği ile uyumumuz kolay oldu. Her aday ülke için önemli olan şey, reformları yerine getirmesi. Türkiye bu reformları gerçekleştirebilecek güçte.” .Ülkemizde daha öncede Hırvatistan devlet nişanı alan işadamlarımız olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>