Borsada Kazanamanın Sırrı

borsanın sırrı

BORSADA KAZANMANIN SIRRI

Herkesin kazanmak için oynadığı hayat oyunun en büyük kulvarı maddi kazançtır. İnsanoğlu maddi kazanç  için değişik yollar ve stratejiler geliştirmiştir; bunlardan biride borsa da yatırım yapmaktır.

Evet sermaye piyasalarına yatırım yapmak olukça karışık ve zordur. Günümüzde bilgi çok hızlı el değiştiriyor ve değerini çabuk yitiriyor her şeyde olduğu gibi bilgiyi de çok çabuk tüketiyoruz.  Biryönüyle  işimizi zorlaştıran budur. Sadece bu olsa inanın çok kolay olurdu. sermaye piyasaları büyüdük ve geliştikçe onu  etkileyen  değişkenlerde artıyor ve karmaşıklaşıyor. Bu karmaşık ve zorlu yapının üzerine birde insan psikolojisi eklenince gerçekten karşımızda beynimizi ve ruhumuzun sınırlarını zorlayacak biz dağ çıkıyor. Aşılamaz mı ? tabi ki hayır hepimiz biliriz ki insanoğlunun aşamadığı hiçbir engel yoktur.

 

Bir insanın zorlu bir dağı aşması için yanın da olması gerekenler , doğru ekipman ve bu zorluklara dayanacak ruhsal bir  direnci olmalıdır.Borsa dağını aşmak için kullanacağımız ekipman beynimiz ve psikolojimizdir. Çelik gibi sağlam sinirlere ve sağlam bir ruhsal dengeye ihtiyacımız vardır.net bir şekilde belirlemek gerekirse şu üç şeye ihtiyacımız olacak.

  1. Temel analiz bilmek
  2. Teknik analiz bilmek
  3. Yatırımcı psikolojisini bilmek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>